На Хмельниччині мають намір за 5 млн грн встановити найбільший в області прапор

Суспільство

На четвертій сесії обласної ради, проведення якої заплановано 8 квітня, пропонується виділити з обласного бюджету орієнтовно 7,5 мільйона гривень на висвітлення діяльності Хмельницької ОДА та встановлення найбільшого Державного прапора.

Про це свідчить проєкт рішення Хмельницької обласної ради «Про внесення змін до обласної програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021 – 2023 роки».

З відповідним поданням до депутатів звернувся голова Хмельницької обласної державної адміністрації.

Зокрема, пропонується викласти у новій редакції пункт 8 розділу IІ програми «Поліпшення якості комунікаційних процесів місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства».

Йдеться про видатки з обласного бюджету в сумі  2,55 мільйона гривень  упродовж 2021-2023 років (щорічно по 850 тисяч гривень) на «Інформування населення щодо соціально-економічного, суспільно-політичного та культурного розвитку області, розвитку громадянського суспільства  шляхом розміщення відповідних матеріалів у засобах масової інформації, на наявних медіа-ресурсах, веб-сайтах та у соціальних мережах, проведення прес-конференцій, брифінгів, прес-турів та виступи на телебаченні. Укладання угод та формування замовлень на висвітлення діяльності органів влади засобами масової інформації, розроблення оригінал-макетів поліграфічної продукції тощо».

Також пропонується доповнити програму розділом  IV «Підвищення рівня громадянської культури та відповідальності населення, професійної обізнаності державних службовців щодо питань розвитку громадянського суспільства».

В цьому розділі зазначено про виділення з обласного бюджету 5 мільйонів гривень на «Підвищення рівня громадянської культури шляхом популяризації державних символів. Встановлення найбільшого Державного прапора України у місті Хмельницький». Термін виконання – до 23 серпня 2021 року.

Для «ХМ-ІНСАЙД» директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій ОДА Інна Михайлова уточнила, що 5 мільйонів гривень планується використати виключно на встановлення флагштоку прапора і решту пов’язаних із цим будівельних робіт.

«Це має бути найбільший в області Державний прапор орієнтовною висотою 50 метрів. Його встановлять до 30-річчя з дня незалежності України поблизу Меморіалу Вічної Слави в мікрорайоні Виставка. Остаточна вартість і розміри мені наразі невідомі. Але ціна цих робіт на Хмельниччині суттєво дешевша на відміну від інших областей, де встановлення прапора оцінили в 22-27 мільйонів гривень», – зазначила Інна Михайлова.

У разі підтримки цього рішення депутатами обласної ради на сесії, його виконання, відповідно до проєкту рішення, контролюватиме заступник голови обласної ради Валентин Соколюк і постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту (голова Віктор Бурлик).

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм