На Хмельниччині назбиралося понад 250 тонн прострочених та непридатних агрохімікатів

Екологія

Інвентаризація обсягів непридатних та заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів показала, що їх у Хмельницькій області накопичено 253,5 тонни, зберігаються вони в 11 місцях.

Такі дані озвучила директорка Департаменту природних ресурсів та екології ОДА Ганна Богданович у місті Славуті на нараді з утилізації хімічних засобів.

Аби зменшити обсяг накопичених агрохімікатів в регіоні, діє Програма охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2021-2025 роки. На такі цілі цьогоріч з обласного бюджету виділено  більше 6 мільйонів гривень.

За інформацією ОДА, заплановано очищення 9 місць зберігання,  де знаходяться 47,4 тонни непридатних та заборонених хімічних засобів захисту рослин. Всього, до кінця року планується забезпечити утилізацію 81 тонни хімзасобів.

«Після реалізації цього проєкту на Хмельниччині залишиться ще три місця зберігання агрохімікатів: – міста Волочиськ (92 тонни), Полонне (68,2 тонни) та залишок у Славуті (12,3 тонни)», – мовиться в інформації ОДА.

Наразі в Славуті згідно з договором із ТОВ «ЕКО НОВА» та завдяки залученню, в якості субпідрядника, Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС триває утилізація 33,6 тонни небезпечних речовин, які підлягають знищенню в поточному році.

(Фото пресслужби Хмельницької ОДА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм