На Хмельниччині невакцинованих медиків і комунальників відсторонюватимуть від роботи

Здоров‘я

Міністерство охорони здоров’я вкотре розширило перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковому щепленню проти COVID-19. Відтак, до нього потрапили медики, комунальники і представники органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, з 9 грудня до освітян та працівників центральних і місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації, додалися співробітники соціальної сфери, реабілітаційних центрів, стратегічних об’єктів. У цей же день на Хмельниччині від роботи відсторонили 15 працівників психоневрологічних інтернатів через відсутність щеплення від COVID-19. Згодом стало відомо про відсторонення 94 невакцинованих працівників стратегічного держпідприємства «Новатор» у Хмельницькому, яке входить до концерну «Укроборонпром».

Тепер, згідно зі змінами до наказу МОЗ від 30.11.2021 № 2664, на період дії карантину щеплення стане обов’язковим для працівників:
органів місцевого самоврядування;
– закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;
– комунальних підприємств, установ та організацій.

За словами очільника МОЗ Віктора Ляшка, представники цих професій  найбільше взаємодіють із великою кількістю людей, а тому мають підвищений ризик інфікуватися коронавірусом.  Якщо вони не вакцинуються принаймні однією дозою, зауважують в МОЗ, їх відсторонюватимуть від роботи без збереження зарплати. Винятком є абсолютні протипоказання до антиковідної вакцинації.

Зміни до наказу почнуть діяти через один місяць з дня, як його офіційно опублікують. Станом на сьогодні, 20 грудня, документ ще не опублікований.

Нагадаємо, у Хмельницькій області через відсутність щеплень від роботи відсторонено менше відсотка освітян.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм