На Хмельниччині перевірять заклади масового перебування людей
У Хмельницькій області, через трагічну подію в Харкові, почалися перевірки об’єктів соціального захисту, охорони здоров’я, навчальних закладів на предмет безпеки у випадку можливого виникнення пожеж. Також встановлюють місцерозташування приватних будинків, які надають соціальні послуги з проживанням.
Про це йшлося на терміновій нараді в Хмельницькій ОДА, зумовленій трагедією у Харкові, де під час пожежі у будинку для літніх людей загинуло 15 осіб.
Особливу увагу оперативні служби звертатимуть на стан систем газопостачання, електричних приладів, наявність дозвільної документації в місцях з масовим перебуванням людей.
Таких об’єктів на Хмельниччині, за даними ГУ ДСНС в області, функціонує 1842:
– дошкільних навчальних закладів – 738,
– загальноосвітніх – 637,
– вищих навчальних закладів – 31,
– професійно-технічних закладів – 23,
– закладів інтернатного типу з нічним перебуванням людей – 15,
– гуртожитків – 102,
– закладів охорони здоров’я стаціонарного типу – 57,
– закладів соціального захисту – 36 (27 обласного підпорядкування, 3 місцевого та 6 приватної форми власності),
– торговельно-розважальних центрів – 63,
– готелів та хостелів – 142.
Упродовж останніх трьох років в окремих вищевказаних закладах виникло 23 пожежі.

Наразі уже перевірили Вільховецький будинок-інтернат для літніх людей (на фото), що на Кам’янеччині. За інформацією сектору комунікації поліції, порушень, які б несли загрозу життю та здоров’ю мешканців інтернату, не виявлено. Правоохоронці у доступній формі нагадали і мешканцям, і персоналу елементарні правила поведінки та порядок першочергових дій під час надзвичайних ситуацій.
Зауважимо, указом президента сьогодні, 23 січня, оголошено в Україні днем жалоби у зв’язку із трагедією, що сталася 21 січня внаслідок пожежі у будинку для літніх людей у місті Харкові та призвела до людських жертв.
За попередньою інформацією, там проживало 33 особи, загинуло 15 людей, ще 11 отримують медичну допомогу. У Мінсоцполітики повідомили, що цей приватний будинок не був облікований у Реєстрі надавачів соціальних послуг, у влади не було відомостей про його функціонування. За фактом порушення пожежної безпеки, що спричинило загибель людей, правоохоронці відкрили кримінальне провадження.
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook





Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]