На Хмельниччині порушники габаритно-вагових обмежень сплатили понад 1,7 млн грн штрафів

Інфраструктура

Із початку року на автошляхах Хмельниччини виявлено 421 факт перевезення вантажів з перевищенням габаритно-вагових параметрів. До порушників загалом застосовано багатомільйонні фінансові санкції. Наразі збереження доріг області залишається серед пріоритетних.    

Про це говорили на засіданні Координаційної ради з безпеки дорожнього руху при Хмельницькій ОДА, повідомляє пресслужба обладміністрації. 

За словами начальника Придністровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Віталія Дзюби, під час здійснення габаритно-вагового контролю перевірено 5 946 транспортних засобів, у 7% виявлено «перегруз».

«За фактами перевищення габаритно-вагових обмежень винесено 224 постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу на суму 3 073 600 гривень, з них до бюджету спрямовано 1 730 600 гривень. Також нараховано плату за проїзд автодорогами у сумі 41 369 євро, до бюджету перераховано 285 143 гривені», – констатував Віталій Дзюба.

Наразі в цілодобовому режимі габаритно-ваговий контроль на території Хмельниччини здійснюється двома пересувними комплексами.

Заступник голови ОДА Сергій Ткачук акцентував увагу на збереженні шляхів від руйнування великоваговими транспортними засобами в період збирання врожаю.

«Щороку ми спостерігаємо ситуацію, коли вантажівки з зібраними культурами, виїзджаючи з полів, забруднюють дорожнє покриття, що в свою чергу призводить не тільки до аварійних ситуацій, а й руйнування доріг», – сказав посадовець.

Крім того, учасники засідання обговорили дотримання законодавства при  перевезенні пасажирів. Як повідомив Віталій Дзюба, цьогоріч складено 639 актів щодо автобусних перевізників, 22 акти на перевізників у режимі таксі та 46 актів на нелегальних перевізників пасажирів.

Нагадаємо, Гамалій пригрозив жорсткими санкціями перевізникам, які псують автодороги Хмельниччини. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм