На Хмельниччині представники громад п’яти областей обмінялись досвідом соціальних проєктів
Представники муніципалітетів Вінницької, Волинської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей, визначені за участі Асоціації міст України (АМУ), представили громади на Демонстраційних днях команд місцевих ініціатив грантової програми «Партнерство задля відновлення», що відбулися в Кам’янці-Подільському на Хмельниччині.
Як повідомили в АМУ, захід відбувся в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR), який фінансує уряд Швеції через Шведське агентство з міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та виконує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Михайло Посітко, Кам’янець-Подільський міський голова, привітав учасників та підкреслив актуальність і суспільну значущість проєктів, що реалізуються за підтримки ПРООН, особливо в умовах воєнного часу.
Мустафа Саіт-Аметов, Керівник Програми розвитку регіонів ПРООН в Україні, у вітальному слові зазначив, що реалізовані проєкти посилюють спроможність місцевої влади, неурядових організацій та бізнесу через підвищення рівня знань з локалізації цілей сталого розвитку, навичок та інституційної взаємодії для ефективного планування та впровадження локальних ініціатив.
Протягом двох днів представники громад презентували запроваджені ними проєкти. Зокрема:
Алла Печенюк, голова ГО «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень», презентувала проєкт «Соціальна та психологічна реабілітація дітей, які зазнали психотравмівних наслідків війни шляхом створення простору для контактних занять з тваринами», що впроваджується у Кам’янець-Подільській громаді та є першим закладом такого типу у Хмельницькому регіоні, що слугуватиме реабілітаційним, комунікаційним, освітнім майданчиком для дітей.
Аліна Олійник, співзасновниця «Бакота Хаб», внутрішньо переміщена особа, розповіла про проєкт «Бакота Інтенсив: програма для ветеранів, жінок та ВПО», який включає лекції та воркшопи від успішних крафтових виробників, а також практичні заняття з написання грантових заявок та пошуку грошей на відкриття власної справи. Ініціатива впроваджена завдяки міжсекторальному партнерству Староушицької селищної ради, КП «Відродження» Староушицької територіальної громади, ГО «Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об’єднання «Територія», Агенції Сталого Розвитку,м. Хмельницький, Міжнародного агротуристичногокластеру «Дністер 1362».
Представники інших областей презентували свої успішно реалізовані практики. Серед них:
- покращення доступу до державних послуг вразливих груп населення та посилення їх ролі в житті громад,
- забезпечення інклюзивності,
- розвиток культурної спадщини регіону, що сприяє економічному розвитку громади через підтримку ремесел та залучення туристичних потоків,
- запровадження системи сортування, роздільного збирання та оброблення твердих побутових відходів,
- створення оздоровчо-туристичного простору для підтримки дихальної системи, реабілітації після хвороб і психологічного відновлення, зокрема й для наших захисників, що не має аналогів в Україні,
- адаптація в суспільстві людей з порушенням зору.
Людмила Яремчук, експертка з питань соціального захисту Асоціації міст України, членкиня відбіркового комітету грантової програми, зазначила, що серед ключових заходів проєкту – ремонт приміщень, закупівля меблів, обладнання та оргтехніки, виготовлення візуальної продукції.
«Реалізовують усі задуми люди, тож важливою складовою програми є освітня частина, яка дає змогу забезпечити сталий і якісний розвиток ініціатив, започаткованих в громадах», – зазначила експертка Асоціації міст України.
Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, нещодавно на Хмельниччині відбувся форум «Ветерани і Бізнес».
(Фото: Асоціація міст України)
ТЕМИ: СУСПІЛЬСТВО
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook









Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]