На Хмельниччині сапери знешкодили авіабомбу та артснаряд

Надзвичайні події

Сапери групи піротехнічних робіт загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області учора, 24 травня, двічі виїжджали на знищення вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. Серед них: авіаційна бомба АО-10 та артилерійський снаряд.

Авіаційну бомбу, як повідомляють у відомстві, виявили напередодні в селі Олешин Хмельницького району, а 76 мм артилерійський снаряд – на вулиці Кармелюка у місті Хмельницький.

Загалом, з початку року піротехніки області знищили 397 боєприпасів часів минулих війн. І хоч вироблялися вони ще в 30-ті, 40-ві роки минулого століття, але досі несуть небезпеку. Наприклад, авіаційно-осколкова бомба АО-10 призначена для знищення різноманітних фортифікаційних споруд.

ДСНСники звертаються до громадян із застереженням дотримуватись правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Ні в якому разі не брати їх до рук, не переносити, не розбирати, тим більше не кидати їх у багаття – це дуже небезпечно! Слід негайно повідомити про знахідку до найближчого підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій за номером телефону “101”.

Нагадаємо, правилам поводження з небезпечними знахідками навчали сапери ДСНС Хмельниччини.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм