На Хмельниччині сформують продовольчий резерв

Економіка

Напередодні відбулася зустріч керівництва Хмельниччини з представниками бізнес-спільноти та аграрного сектору. Йшлося про забезпечення життєдіяльності області без завищення цін на основні товари, створення продовольчого резерву.

Як зауважив начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, у цей важкий для нашої держави час підвищення цін на соціально значущі товари, а також оренду житла для людей, які приїжджають з територій, де йде війна, є неприпустимим. Водночас, чимало підприємців не лише утримують ціни на попередньому рівні, а й надають волонтерську допомогу.

«Зараз потрібно не наживатись на інших, а бути справжнім патріотом, щоб нам не доводилось застосовувати жорсткі заходи та контроль за тими, хто порушує норми закону. Наша перемога – це наша спільна робота, тому ми маємо допомагати та підтримувати один одного», – зазначив очільник ОВА.

Важливим було й питання закриття міста Хмельницького на комендантську годину, а відтак, руху вантажів. Тож встановили, що в цей час аграрії зможуть безперешкодно працювати, за попереднім погодженням з керівниками громад  і військовими адміністраціями.

Йшлося й про можливість експорту сільгосппродукції. У зв’язку з військовою агресією Росії, мають бути напрацьовані логістичні шляхи експорту товарів та налагоджені нові канали збуту до країн Європи.

Але першочерговим завданням є забезпечення жителів Хмельниччини  продукцією. Тому в області створюються склади та формуються резерви для потреб 1,2 мільйона населення продуктами та товарами першої необхідності.

Крім того, визначено перелік підприємств, які забезпечуватимуть продукцією ті області, що постраждали від російської агресії.

Окремо присутні зупинилися й на питанні надання допомоги для потреб ЗСУ, тимчасово переміщених осіб  та мешканців регіонів, де зараз точаться бої. У Хмельницькій області, яка перетворилася на гуманітарний хаб, зараз приймають, сортують і формують гуманітарні вантажі, що надходять від волонтерів та благодійників з-за кордону. Наразі до постраждалих областей відправлено близько 200 фур із продуктами харчування, одягом, ліками, засобами гігієни й іншими необхідними речами.

(Фото пресслужби Хмельницької ОВА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм