На Хмельниччині спростували заяву МОЗ про непрацюючі пункти щеплень

Здоров‘я

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про те, що 40% створених пунктів щеплень проти COVID-19 в Україні не працюють. У Хмельницькій області, за його словами, таких третина.

Очільник МОЗу опублікував у соцмережах перелік регіонів, де станом на 20 липня не працювали пункти щеплень. Зазначив, що на Хмельниччині працювало лише 28 із 80-ти. 

Також урядовець зауважив, що люди скаржаться на відмову у щепленні через брак вакцин, попри достатню кількість доз на регіональних та місцевих складах.

«Я ще раз, тепер публічно, прошу регіональних очільників департаментів охорони здоров’я організувати розвезення вакцин зі складів у кожен визначений пункт щеплення та забезпечити їхню роботу. Водночас я звертаюся до українців: якщо найближчий до вас пункт щеплення не працює або вам відмовляють у щепленні через відсутність вакцин, телефонуйте до місцевих департаментів охорони здоров’я (департамент ОДА (0382) 79-50-32, 76-51-65 – ред.) Якщо й там розводять руками, сповіщайте про це нас за номером контакт-центру 0 800 60 20 19», – написав Віктор Ляшко.

В Хмельницькій обласній держадміністрації цю інформацію спростували.

«З чого взята такі інформація, на підставі чого це зроблено мені важко сказати. Але ми сьогодні будемо цим питання займатися. Наразі всі 80 пунктів працюють і забезпечені вакциною. Як вони працюють – це вже ідеологія керівників ПМСД, задача департаменту навчити фахівців, як правильно проводити щеплення тією чи іншою вакциною і забезпечити їх препаратами», – прокоментував Суспільному директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Завроцький.

За його словами, у пунктах роблять щеплення вакциною «Coronavac» та «AstraZeneca». А від мешканців області не надходили  скарги на відмову у щепленні чи то в пунктах щеплень, чи в центрах масової вакцинації.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, віднині центри масової вакцинації на Хмельниччині працюватимуть щоденно і в них може отримати вакцину кожен охочий.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм