На Хмельниччині тестували рейковий автобус, який з’єднає Шепетівку та Кам’янець (ФОТО)

Інфраструктура

Сьогодні, 30 серпня, на залізничному вокзалі у Хмельницькому відбулось тестове випробування рейкового автобусу, що курсуватиме маршрутом від Шепетівки до Кам’янця-Подільського.

Першими пасажирами, які оцінили якість та комфорт подорожі, стали  голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, виконавчий директор  регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Артем Миронович, народний депутат від фракції «Слуга народу» Сергій Мандзій, керівники тергромад, РДА, журналісти.

Нагадаємо, передувало цій події підписання між керівництвом облдержадміністрації та Південно-Західної залізниці Меморандуму про співробітництво у сфері залізничного транспорту. Його підтримали голови 14-ти  громад, територією яких курсуватиме потяг.

«Одна із домовленостей, зазначених у документі, – зменшення податку на землю, який має сплачувати АТ «Укрзалізниця» на шляху прямування цього потягу. Завдяки такому перерозподілу коштів вдалося відремонтувати потяг для маршруту, який був без ремонту декілька років», – йдеться в інформації ОДА.

Рейковий автобус ремонтували 2 місяці.  У ньому передбачено 222 посадкових місця, зі сучасними санвузлами та системою вентиляції. В один бік потяг їхатиме орієнтовно сім із половиною годин. Вартість повного рейсу становитиме трохи більше 100 гривень. 

Більшість звернень щодо запуску потягу надходило від пасажирів пільгових категорій. Загалом на Хмельниччині послугами залізничного транспорту користується пів мільйона пільговиків, і відповідна сума компенсації складає близько 5 мільйонів гривень.

(Фото Хмельницької ОДА) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм