На Хмельниччині зафіксовано смертельне отруєння консервованими грибами

Здоров‘я

У Хмельницькій області внаслідок отруєння консервованими грибами домашнього виготовлення помер чоловік. У нього діагностували ботулізм.

Загалом із початку 2021 року в Україні зареєстрували 12 випадків ботулізму. З них два стали летальними – на Хмельниччині та в Одесі.

«Симптоми захворювання у мешканця Хмельниччини проявилися на п’ятий день після вживання продукту. По медичну допомогу хворий у важкому стані звернувся ще через чотири дні. Після встановлення діагнозу пацієнту було введено протиботулічну сироватку, та, на жаль, наступного дня він помер», – повідомили у Центрі громадського здоров’я України.

В Одесі збудник смертельної хвороби був у в’яленій рибі домашнього приготування, яку придбали на стихійному ринку.

У ЦГЗ нагадують, що вживання виготовлених у домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, соленої риби й інших харчових продуктів, куплених у місцях несанкціонованої торгівлі, може призвести до захворювання на ботулізм.

Перші симптоми захворювання — першіння в горлі, двоїння в очах, головний біль, нудота.

Найкращим способом захистити своє здоров’я є  утримання  від споживання їжі, про якість якої достеменно невідомо, і не вживати  в’ялену, солену та консервовану рибу, консерви або вироби з м’яса без належної термообробки.

До теми, мешканець Кам’янеччини підхопив небезпечне отруєння через домашні консервовані гриби.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм