На Хмельниччині засуджено батька-нелюда, який роками ґвалтував та знущався над дітьми

Кримінал

Вироком Славутського міськрайонного суду визнано винним місцевого мешканця у вчиненні ряду тяжких злочинів відносно дітей: розпусних дій щодо малолітньої, зґвалтуваннях, вчинених повторно, незаконному позбавленні волі та спричинення малолітньому тілесних ушкоджень, а також схиляння дітей до вживання наркотичних засобів (ч. ч. 3, 4 ст. 152, ч. 2 ст. 156, ч. 1 ст. 125, ч. 2 ст. 146, ч. 1 ст. 309, ч. 1 ст. 315 Кримінального кодексу України).

Його засуджено до максимальної міри покарання за інкримінованими статтями – 15 років позбавлення волі. Про це повідомили в пресслужбі Хмельницької обласної прокуратури.

«За даними слідства, 40-річний раніше судимий, у тому числі за зґвалтування, тримав свою сім’ю у постійному страху. Коли інші члени родини ставали на захист скривдженого – гнів агресора ставав ще більшим, а тому тривалий час злочини замовчувались», – зазначили в установі.

Правоохоронці про скоєне довідались від педагогів, які у травні 2021 року виявили в учня тілесні ушкодження. З’ясувалось, що з 11-річного віку п’ять років нелюд ґвалтував дівчинку, через що вона мало не покінчила життя самогубством.

«Кривдник мав особливу неприязнь до старшого сина – постійно лупцював його та часто вдавався до особливих знущань.  Одного разу обпік його жаром із печі та посеред зими на цілу ніч замкнув у холодному підвалі. Окрім того, змушував дітей до вживання канабісу, який вирощував вдома», – уточнили в прокуратурі.

Додали, що в суді обвинувачений провину визнав, але давати показання відмовився. Відомості про нього підлягають включенню до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

(Фото Шепетівського РУП)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм