На Хмельниччині збільшується кількість стаціонарних хворих на коронавірус

Здоров‘я

Кількість інфікованих коронавірусом в Хмельницькій області продовжує зростати.  Рівень госпіталізації залишається на найвищому в Україні критичному рівні – 132,6 на 100 тисяч населення (напередодні 128,1).

За оперативними даними облдержадміністрації, станом на сьогодні, 4 квітня,  виявлено 1060 нових випадків захворювання.

Також одужання підтверджено ще в 183 мешканців регіону, зафіксовано й 4 нових летальних випадки (на Кам’янеччині 72-річна жінка, дві жінки 56 і 84 роки з Чемеровеччини та 67-річна жінка з Шепетівщини).

На лікуванні перебуває всього 14 862 особи, в тому числі 640 дітей та 530 медпрацівників. Стаціонарно лікується 2071 пацієнт із підтвердженим діагнозом COVID-19 (напередодні 2043) та 383 особи з підозрою (напередодні 381).

За інформацією обласного оперативного штабу, всього в медзакладах Хмельниччини, які внесені до переліку для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, ліжок – 2920, з них забезпечено  киснем — 2466.

Відтак, наразі 84,04% від загальної кількості ліжок зайнято хворими на COVID-19 та пацієнтами з підозрою. За даними ОДА та МОЗ, завантаженість ліжкомісць, які підключені до кисню, становить 62,2% (напередодні 64%).

Нагадаємо, за перші дні квітня розгорнуто додаткові ліжка у Білогірській (60), Волочиській (20), Городоцькій (20), Шепетівській (10), Хмельницькій міській (100) лікарнях. Також Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни (200 місць) перейшов на прийом ковідних пацієнтів.

Триває розгортання мобільного шпиталю на 120 місць у Славуті.

«Система охорони здоров’я – небезмірна: скільки ліжкомісць ми б не розгортали, але дійдемо до такої ситуації, що не буде кому лікувати хворих, оскільки у забезпеченні належної медичної допомоги є критична точка», – зауважив заступник голови Хмельницької ОДА Сергій Ткачук під час нещодавнього брифінгу.

За його словами, зважаючи на стрімке зростання кількості госпіталізованих із коронавірусним захворюванням, які потребують кисневої підтримки, в області виникли перебої із постачанням кисню.

Зауважимо, МОЗ встановило шість показників для визначення регіонів зі значним поширенням COVID-19: перевищення епідпорогу, коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування, охоплення тестуванням, рівень госпіталізації, динаміка рівня госпіталізацій і завантаженість ліжок з киснем.

Якщо упродовж 3-х днів поспіль два або більше цих показників буде перевищено, в регіоні встановлюють «червоний» рівень.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм