На Хмельниччині знешкоджено понад 81 тонну небезпечних хімзасобів, – Сергій Гамалій

Екологія

На реалізацію Програми охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2021-2025 роки виділено понад 6 мільйонів гривень для екологічно безпечного знешкодження хімзасобів.  Ще 10 мільйонів гривень планують витратити на утилізацію непридатних і заборонених пестицидів та агрохімікатів.

Про це повідомив голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій.

«Непридатні та заборонені до використання хімічні засоби захисту рослин залишилися нам у спадок від СРСР. І хоч з часу здобуття Незалежності минув не один рік, у період 2016-2020 років планувалися роботи з їх безпечного знешкодження, однак проблему з утилізацією вдалося вирішити тільки зараз», – написав посадовець на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, до безпечного знешкодження хімзасобів долучилися Міжрегіональний центр швидкого реагування Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій, що на Сумщині, та два підприємства із сусідніх Вінницької і Житомирської областей.

«На початку жовтня 2021 року на Хмельниччині було знешкоджено більш ніж 81 тонну хімзасобів. Таким чином, на території області залишилося 3 місця зберігання непридатних хімзасобів (а було – 11!). А це – значне поліпшення екологічного та санітарно-гігієнічного стану краю.», – зауважив Сергій Гамалій.

Нагадаємо, на Хмельниччині назбиралося понад 250 тонн прострочених та непридатних агрохімікатів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм