На Хмельниччині золотистий стафілокок виявили у майже 90 працівників харчоблоків освітніх закладів

Здоров‘я

В державній установі «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомили про результати раптових перевірок харчоблоків освітніх закладів області, які тривають з 11 жовтня. Наразі виявлено майже 90 носіїв золотистого стафілококу. І перевірки продовжуються. 

Станом на сьогодні, 22 жовтня,  фахівці провели раптові обстеження у харчоблоках 82 дитячих садочків (перевірено 279 працівників), 72 шкіл (обстежено 255 осіб), 4 інтернатів (перевірено 20 осіб) та 4 інших дитячих закладів (обстежено 11 осіб).

«Діагноз «золотистий стафілокок» встановлено 49 працівникам садочків, 37 працівникам шкіл. По одному випадку зафіксовано у працівників інтернату та інших дитячих закладів», – йдеться в інформації лабцентру.

Про ці результати досліджень, кажуть, повідомили Міністерству охорони здоров’я, Держпродспоживслужбі, структурним підрозділам освіти та охорони здоров’я на місцях.

«Вони мають вжити відповідних заходів реагування в рамках закону, в тому числі — відсторонення носіїв від роботи на час лікування та до цілковитого одужання», – зауважили в установі.

Додали, що частина біологічних матеріалів ще перебуває на стадії опрацювання. Тож, не виключено, що носіїв стафілококу може додатися. А загалом, за даними МОЗ, в Україні у  10 % протестованих працівників харчоблоків у закладах освіти виявили стафілокок.

Нагадаємо, раптові лабораторні обстеження працівників харчоблоків закладів освіти на носійство патогенного стафілококу та патогенних ентеробактерій почали проводити на виконання Постанови головного держсанлікаря країни від 7 жовтня «Щодо організації проведення позачергових обстежень працівників харчоблоків закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, дитячих будинків-інтернатів у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації».

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, масові обстеження запровадили після резонансних спалахів  гострих кишкових інфекцій серед персоналу закладів освіти, в тому числі — у вересні в Хмельницькому НВО №1.

Тоді, за результатами досліджень, причиною хвороби понад дев`яноста дітей та дорослого став золотистий стафілокок. Носіями були працівники харчоблоку, котрі готували їжу з порушенням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм.

(Фото ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм