На Хмельниччину з «гарячого» регіону перевезли перше підприємство (ФОТО)

Економіка

На Хмельниччину перевезено перше підприємство з території, де точаться бойові дії. Це стало можливим завдяки програмі Мінекономіки та спільній роботі влади і бізнесу, повідомляють у пресслужбі обласної військової адміністрації.

Наразі перелік підприємств, які хочуть вести діяльність саме на Хмельниччині, постійно збільшується.

«Уже в базі даних області зареєстровано понад 300 об’єктів, які готові надати свої вільні площі. Це і склади, і приміщення законсервованих підприємств, які можуть бути використані під зазначені цілі», – зазначив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін.

Загалом у національному реєстрі зареєстровано близько 800 заявок. Наразі керівництвом ОВА налагоджено контакти з 85 підприємствами з різних областей країни. Близько 15 з них вже визначились, де вони будуть розміщувати свої виробництва. Зараз лише очікуються логістичні можливості бізнес евакуації.

Сьогодні перший підприємець, за програмою Мінекономіки, уже перевіз своє обладнання на Хмельниччину. Зараз відбувається встановлення обладнання та налагодження нових контактів з постачальниками сировини, визначення спроможностей підприємства, задіяння  робочої сили та пошук нових ринків збуту.

Керівник фірми Станіслав Кривулянський зазначив, що його підприємство працювало у Києві з 2014 року та займалось друком на текстильних виробах з подальшим пошиттям виробів. На ньому було задіяно близько 20 співробітників, і цьогоріч планувалось розширювати свої потужності.

Проте військові дії змусили оперативно вирішувати питання переїзду у інший регіон, відповідно й перевезення свого підприємства. Усе перевезти не вдалось, хоча основне обладнання та невелику кількість товару вдалось врятувати та перевезти на Хмельниччину.

Ще одне виробництво харчових продуктів, розміщення якого планується у місті Городок, наразі очікує логістичної можливості перевезення свого бізнесу.

В ОВА зауважують, що програма Мінекономіки щодо тимчасового переміщення підприємств з постраждалих регіонів, спрямована на збереження виробничого і трудового потенціалу України і орієнтована на усі підприємства, які бажають перемістити виробництво на захід України.

Нагадаємо, раніше начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій заявив, що область готова приймати підприємства із зони бойових дій. 

(Фото пресслужби Хмельницької ОВА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм