На Хмельниччини в цьому році 222 батьків зареєстрували новонароджених онлайн

Суспільство

З початку 2021 року на Хмельниччині 222 батьків новонароджених зареєстрували своїх дітей за допомогою послуги «єМалятко». З них 72 заяви були подані прямо у пологовому будинку.

Про це повідомили в Хмельницькій облдержадміністрації.

Як писав «ХМ-ІНСАЙД», до пологових відділень передали спеціальні ноутбуки, аби батьки малюків мали змогу скористатися цією послугою безпосередньо у медичному закладі.

«Не так давно для отримання свідоцтва про народження потрібно було обійти чимало державних установ та заповнити безліч паперів. Завдяки послузі «єМалятко» лише на підставі однієї заяви можна швидко, зручно та безпечно, що особливо важливо в умовах поширення Covid-19, отримати не тільки свідоцтво, але й скористатися іншими послугами, які необхідні при народжені дитини», – відмітив голова адміністрації Сергій Гамалій.

Нагадаємо, що експериментальний проект під назвою «єМалятко» стартував в Україні у 2020 році. Необхідно лише до 20 хвилин і одна онлайн-заява на порталі «Дія», яку можна заповнити з ноутбука просто в пологових відділеннях Хмельниччини.

Послуга «єМалятко» надається безкоштовно. Але за реєстрацію місця проживання дитини потрібно заплатити адміністративний збір у розмірі 13 гривень 60 копійок, передбачений законодавством. Місцем проживання дитини обов’язково має бути місце проживання її батьків чи одного з них. Обов’язкова умова – батьки повинні бути громадянами України.

Сервіс об’єднує державні послуги, дві з них обов’язкові, інші – доступні на вибір.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм