На Хмельницькій АЕС відключать перший енергоблок

Економіка

На Хмельницької АЕС готуються до планово-попереджувального ремонту на першому енергоблоці. Триватиме він 127 діб, такий термін ремонту обумовлений виконанням заходів з підвищення безпеки. Щоправда, дату початку ремонту поки узгоджують.

Як повідомили в інформаційному центрі ХАЕС, під час ремонту  заплановано реалізували 16 заходів з підвищення безпеки, 11 з них – у рамках Комплексної зведеної програми з підвищення безпеки енергоблоків АЕС.

За словами виконувача обов’язків заступника головного інженера з ремонту ВП ХАЕС Ігоря Гундара, планується виконати значний об’єм ремонту основного обладнання реакторного відділення: капітальний ремонт реактора, включаючи повне вивантаження активної зони; експлуатаційний контроль металу та технічне посвідчення корпусу реактора.

Реакторне відділення (Фото ХАЕС)

У турбінному відділенні – капітальний ремонт циліндра високого тиску та одного з циліндрів низького тиску турбоагрегату. Заплановано також здійснення ремонтних робіт генератора із заміною ротора та якорів збудників.

«Основну частину ремонтних робіт здійснюватимуть працівники Хмельницької АЕС та ВП «Атомремонтсервіс». Для виконання робіт на обладнанні першого контуру залучення сторонніх підрядних організацій не планується», – зауважив Ігор Гундар.

Дату початку планово-попереджувального ремонту на ХАЕС не називають, але зауважують, що її буде узгоджено найближчим часом з урахуванням стану енергосистеми України.

Нагадаємо, в лютому, після проведення середнього планово-попереджувального ремонту, енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до Об’єднаної енергосистеми України.

Станом на сьогодні, 29 березня, перший енергоблок ХАЕС працює на потужності 970 МВт, за минулу добу енергоблоком вироблено 22,75 мільйона кВт * год електроенергії.  Енергоблок №2 працює на потужності 1017 МВт, за минулу добу вироблено 23,3 мільйона кВт * год електроенергії.

«Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, перебуває на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень», – йдеться в повідомленні інформцентру ХАЕС.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм