На Кам’янеччині з’ясовують обставини самовільного зайняття території єврейського кладовища

Суспільство

У селі Китайгород Кам’янець-Подільського району встановлено факт самовільного захоплення території єврейського кладовища і використання її для сільськогосподарських цілей. 

За інформацією ГУ НП в Хмельницькій області, у зв’язку із цим слідчі райуправління поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 197-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) КК України. Наразі проводяться першочергові слідчі дії: здійснюється огляд території, опитуються місцеві жителі, вивчається документація.

«Якщо буде встановлено факт наруги над могилами або пошкодження надгробків, слідчі додатково відкриють кримінальне провадження за статтею 297 Кримінального кодексу (Наруга над могилою)», – зазначили в поліції.

Про цей випадок Об’єднана єврейська громада України повідомила у Telegram. На Єврейську гарячу лінію «910» звернувся житель Китайгорода про те, що власники будинку поруч зі старим єврейським цвинтарем перемістили всі мацеви (надгробні камені), що залишилися, в кут кладовища, а на решті території стали розводити город. Земля цвинтаря не приватизована та перебуває у власності громади.

В ОЕОУ зазначають, що направили клопотання до місцевої сільської ради з проханням виділити землю цвинтаря в окрему ділянку, щоб захистити його від подальшого осквернення.

За даними єврейської громади, станом на 2019 рік на цвинтарі залишалося 40 мацев, найстаріша з яких датується 1840 роком.

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook