На Шепетівщині до 5 років ув’язнення засуджено неповнолітнього

Кримінал

Шепетівський міськрайонний суд визнав винуватим 17-річного місцевого жителя у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 (крадіжка, вчинене повторно, з проникненням в інше приміщення) та ч. 3 ст. 186 КК України (грабіж, поєднаний з проникненням в інше приміщення, вчинений повторно). Остаточно призначив покарання у виді 5 років позбавлення волі.

Про це повідомили в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

Як встановив суд, торік 15 жовтня в селі Пліщин Шепетівського району юнак двічі навідався до гаража місцевої мешканки, куди заліз, пошкодивши вікно. Першого разу виніс звідти електричні інструменти та рибальські снасті, які сховав вдома, другого – зварювальний апарат, який допомогли винести двоє однолітків. Їм він пояснив, що це його пристрій. Сума викраденого склала понад 6 200 гривень.

Увечері 11 січня цього року юнак поїхав автомобілем до сусіднього села Плесна. Там на очах у неповнолітніх очевидців обікрав бабусю одного з них. Попри вмовляння не робити цього, він відкрито викрав три курки й трьох поросят. За оцінками експертів, вартість збитків становить 2 398 гривень.

«Під час розгляду кримінального провадження неповнолітній обвинувачений свою вину в інкримінованих злочинах не визнав і відмовився свідчити», – зазначили в суді. 

Незважаючи на заперечення вини, його винуватість підтвердили досліджені у суді докази: показання потерпілих, свідків, у тому числі неповнолітніх, протоколи слідчих експериментів, обшуку місця проживання обвинуваченого, огляду місць подій, висновки експертів.

Також суд врахував, що юнак раніше судимий за скоєння тяжкого злочину проти власності й під час іспитового строку вчинив нові тяжкі злочини, перебуває на обліку в органах пробації, за місцем проживання характеризується позитивно. Обставиною, що пом’якшує йому покарання, суд визнав скоєння злочинів неповнолітнім, а обставиною, що обтяжує, – злочин щодо особи похилого віку.

«Суд не погоджується з висновком органу пробації про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення волі…Вчинення (обвинуваченим) нових тяжких злочинів під час іспитового строку, визначеного вироком суду, яким його засудженого за тяжкий злочин, свідчить про його підвищену небезпеку для суспільства, ігнорування можливості виправлення протягом іспитового строку», – констатує суд.

В далі суду юнака взяли під варту. Проте вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм