На Шепетівщині підприємець незаконно використовував майже 500 га державних земель

Економіка

Полонським відділом Шепетівської місцевої прокуратури виявлено факт незаконного використання земель, наданих державою у постійне користування державному підприємству.

Як повідомили в обласній прокуратурі, у квітні 2018 року  між державним підприємством та приватним товариством укладено договір, відповідно до якого у користування  товариства передано 474 гектари земель, розташованих у межах Понінківської сільської ради.

«Насправді ж під виглядом цього правочину приховано оренду землі, а ділянка фактично використовувалась фірмою для отримання прибутку», – зазначили в установі.

Крім того, повноважень розпоряджатись цією землею, за відсутністю рішення відповідного органу влади та без проведення аукціону, державне підприємство не мало права.

Тому, з метою захисту інтересів держави місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати вказаний договір недійсним. А також  звільнити земельну ділянку вартістю понад 14,4 мільйона гривень.

За інформацією виконувача обов’язків керівника місцевої прокуратури  Олександра Базана, позов перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької  області.

Нагадаємо, у Полонському районі державне підприємство незаконно здало в оренду 2300 гектарів землі. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм