Найбільше озеро Хмельниччини несе загрозу для відпочивальників

Екологія

Природоохоронці Національного природного парку «Мале Полісся» наполегливо просять утриматися від відвідування території навколо Озера Святого. Сьогодні це найбільше на Хмельниччині озеро несе потенційну загрозу для людей.

Озеро Святе – одне з найвідоміших місць відпочинку в нашому регіоні.  Розташоване неподалік міста Ізяслав на території ДП «Ізяславське лісове господарство» та входить до складу «Малого Полісся». Проте ситуація з аварійними деревами на його берегах залишається вкрай небезпечною та може завдати непоправної шкоди життю, здоров’ю і майну відпочиваючих.

Як повідомляв «ХМ-ІНСАЙД», Нацпарк уже звертав увагу на цю проблему. Через зниження рівня води, довкола озера з’явилось чимало  сухих дерев, які зараз несуть небезпеку для оточуючих.

«В останні роки у зв’язку зі зміною клімату на нашій території випадає менше опадів, рівень грунтових вод сильно знижується. Це призвело до виснаження рослиного покриву,  коріння рослин та дерев майже не дістає водного горизонту, як наслідок відбувається ослаблення своєрідного імунітету. Далі вже починають свою роботу давно існуючий комплекс стовбурних шкідників і результатом їх діяльності є велика маса сухого пошкодженого лісу», – зазначають фахівці Нацпарку.

Кажуть, міцні на перший погляд дерева насправді дуже хиткі і нестійкі. Аби розв’язати проблему, необхідно провести низку санітарно-оздоровчих заходів на цій території. Однак оперативно їх організувати неможливо, оскільки Озеро Святе має статус комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення та входить до НПП «Мале Полісся». Це потребує відповідної дозвільної документації, на отримання якої піде чимало часу.

Тож природоохоронці вкотре наголошують на необхідності врахування цього факту під час планування свого відпочинку на природі, аби не ризикувати своїм здоров’ям та майном. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм