Новорічні дерева на Хмельниччині подорожчають, штрафи за їх незаконний продаж зростуть

Суспільство

До новорічних та різдвяних свят у лісових господарствах Хмельниччини підготували понад 15 тисяч ялинок та сосен. Цьогоріч ціни на ці дерева дещо зросли. Збільшується й розмір штрафів за незаконну їх реалізацію у зимовий період.

У Хмельницькому ялинкові базари працюватимуть на десяти локаціях зі 17 грудня. Відкриються вони традиційно біля ТЦ «Либідь Плаза», на перехресті проспекту Миру і вулиці Свободи, на розі Зарічанської і Бандери, Львівському шосе.

За інформацією лісівників, вартість ялинки зросте майже удвічі, у порівнянні з минулим роком. Відтак, скажімо, за метрове деревце доведеться заплатити не менше 150 гривень.

Водночас екологи Хмельниччини нагадують, що в регіоні розпочалась операція «Новорічна ялинка – 2022». Спільно з правоохоронцями створені мобільні групи, які під час проведення перевірок виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках та автошляхах.

«Варто знати, що в легальної ялинки обов’язково має бути чіп, а на ньому написаний номер. Також, при введенні цього номеру на спеціальному сайті можна отримати всю інформацію про дерево: де його виростили, кому воно належить», – зауважують в Держекоінспекції області.

Легальні ялинки вирощують в спеціальному державному лісгоспі. У випадку, якщо ялинку або сосну вирощено на власній або орендованій земельній ділянці, документами, що підтверджують законність походження дерева, можуть бути документи на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою та довідка з органу місцевого самоврядування з інформацією про походження лісопродукції.

У грудні-січні потроюється розмір збитків за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року та помножується на розмір річної індексаціх такс. Враховуючи мінімальний розмір штрафу і збитків, одне нелегальне дерево обійдеться громадянам у 1054,82 гривні, а для посадових осіб – 3094,82 гривні.

Також передбачено штраф і для покупця нелегальної ялинки – від 510 до 1700 гривень з конфіскацією незаконно купленого дерева.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм