Нову пляжоприбиральну машину за 435 тис грн протестували на узбережжі в Хмельницькому

Інфраструктура

Офіційно купальний сезон у Хмельницькому стартує 1 червня. Але до початку літа в місті вирішили привести до ладу пляж. Наразі тут триває генеральне прибирання. Зокрема, сьогодні, 24 травня, на узбережжі Південного Бугу протестували нову пляжоприбиральну навісну машину “Пінгвін”.

Її комунальне підприємство “Парки і сквери міста Хмельницького” придбало місяць тому за 435 000 гривень.

Вона просією все, що більше діаметра вічка. Це пробки від пива, води, якісь мушлі, водорості, камінчики дрібні і більш крупніші, недопалки”, – коментує ТРК “Місто” інженер підприємства Тарас Панасюк.

Далі пояснює, що пляжоприбиральну машину чіпляють до трактора малої потужності. У її комплект входять два сита. За допомогою першого пісок очищають від великого каміння, а далі сито змінюють і забирають із пляжу вже дрібніше. Глибину спеціальних ножів виставляють вручну на глибину до 12 сантиметрів. Під вібрацією же каміння надходить у бункер ємністю 125 літрів. По мірі наповнення трактор від’їжджає та висипає зібране сміття. Ширина захвату, каже Панасюк, 115 сантиметрів.

Зазначається, що упродовж минулих років пів десятка комунальників прибирали пляж вручну. Тож придбана машина, запевняють, може заощадити і час, і ресурси. Адже за годину здатна опрацювати територію площею орієнтовно 4 500 квадратних метрів. Обслуговують машину лише два працівники. Влітку пісок таким чином обіцяють просіювати кожні два тижні.

Раніше виконувач обов’язків начальника міського управління комунальної інфраструктури Василь Кабальський повідомляв, що у 2023 році на утримання пляжу передбачили з бюджету понад 300 000 гривень. 

За його словами, наразі до пляжного сезону відновлені кабіни, фонтанчики, очищають пісок. Також укладені угоди з міським лабораторним центром задля відбору проб піску та води з Південного Бугу і питних фонтанчиків на відповідність санітарним нормам. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм