Очікуємо, що близько 50 тисяч біженців залишаться на Хмельниччині, – Гамалій газеті «The Washington Post»

Суспільство

Хмельниччина, яка наразі взяла на себе функцію прихистку вимушених переселенців і гуманітарної підтримки, готова боротися за кожний дюйм нашої землі та вимагає негайно закрити небо над Україною.

Про це начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій заявив в інтерв’ю найвідомішому в США виданню «The Washington Post».

Він розповів, що впродовж майже трьох тижнів від початку війни через Хмельниччину пройшло понад 300 000 переселенців із населених пунктів, де ведуться бойові дії.

«Очікується, що в найближчому майбутньому в регіоні залишиться близько 50 000 біженців, більшість із них діти або люди похилого віку. Влада намагається забезпечити догляд за літніми біженцями, а також захистити дітей, надаючи їм можливість навчатися, аби полегшити їх травми в їхньому новому домі», – сказав американському журналісту Гамалій.

Також з його слів читачі видання США тепер знатимуть, що Хмельницький став центром розподілу гуманітарної допомоги, яку надалі перенаправляють в місця, де люди перебувають у надскладних  умовах. З початку війни у ​​Хмельницькому сформували триста тонн гуманітарних вантажів: частину – з Європи, ще частину – з місцевих джерел.

Сергій Гамалій наголосив, що найголовніше зараз – створити над Україною безпольотну зону.

«Якщо це станеться, більше не буде про що хвилюватися. Все інше Україна в змозі витримати», – сказав «губернатор» Хмельниччини.

Для Гамалія, як пише «The Washington Post», заборонена для польотів зона означає припинення не лише атак на мирне населення з російських літаків, а й закриття неба для ракетних обстрілів. Хмельницький, на щастя, не був уражений російськими військовими літаками, але це, припускає видання, ймовірно, лише питання часу.

Як коментує Гамалій, якщо Захід хоче врятувати центри допомоги та прихистку біженців, такі як Хмельницький, йому краще зараз запровадити заборонену для польотів зону. І він вважає наївними сподівання Заходу на те, що путін зупиниться після завоювання України.

«Це те саме, що західний світ думав майже 100 років тому, коли намагалися задобрити Гітлера. Це не просто боротьба між росією та Україною. Це боротьба між росією та всім цивілізованим світом, усім західним світом. Це боротьба за західні цінності», – наголосив керівник Хмельницької ОВА.

Натомість журналіст «The Washington Post» стверджує, що Гамалій має рацію, що «умиротворення» завжди має зворотний ефект, коли маєш справу з експансіоністськими, мілітаристськими диктаторами. Очільник Хмельниччини запевнив, що наші люди щодня тренуються для боротьби з російськими окупантами. І хоче, аби Захід знав, що українці ніколи не перестануть боротися, навіть якщо їх покине світ.

«Ми – мирна країна, ми ні на кого не нападаємо. Але ми завжди готові захистити себе. Ми будемо боротися за кожен дюйм нашої землі», – резюмував Гамалій в інтерв’ю американському масмедіа.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм