«Одну із фігуранток справи щодо торгівлі немовлям уже засуджено»,- прокурор Хмельниччини

Суспільство

Хмельницький міськрайонний суд уже виніс вирок одній із обвинувачених у кримінальному провадженні щодо торгівлі людьми. Йдеться про незаконну передачу новонародженої дитини на усиновлення за посередництвом заступника головного лікаря Хмельницького міського перинатального центру.

Про це повідомив під час брифінгу Хмельницький обласний прокурор Олексій Олійник.

«Наразі прокурори підтримують обвинувачення в суді щодо осіб, яким інкримінують торгівлю людьми. Впевнений, що винні понесуть справедливе покарання. По одній із фігуранток цієі справи вже є вирок. Вона пішла на співпрацю зі слідством», – зазначив керівник відомства.

За інформацією міськрайонного суду, вирок винесено жительці Києва, яка хотіла віддати свою новонароджену дитину на усиновлення та виховання іншій людині.

 Суд визнав її винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.15 (замах на вчинення злочину), ч.3 ст. 149 ККУ(торгівля людьми), та призначив їй покарання у виді 5 років позбавлення волі, без конфіскації майна. Однак на підставі ст.75 КК України (звільнення від відбування покарання з випробовуванням) цим самим вироком звільнив горе-матір  від призначеного основного покарання з іспитовим строком 3 роки.

 На жінку покладено обов’язки: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати без дозволу за межі території України.

 Вирок ще не набрав законної сили, на нього може бути подана апеляційна скарга.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм