Отруєнням бджіл у Хмельницькій тергромаді займеться спеціальна комісія

Екологія

Комісію зі встановлення факту отруєння бджіл Хмельницької міської територіальної громади, яка діятиме на постійній основі, мають намір утворити на сесії міськради.

Відповідний проєкт виконкому від 16 квітня опублікований на офіційному сайті ради,

Зокрема зазначається, що головними завданнями комісії є установлення достовірності загибелі бджіл, а також джерел, причин та обставин, за яких сталася загибель цих медоносних комах. Для цього комісія відбиратиме і спрямовуватиме в лабораторію проби матеріалів, обстежуватиме пасіки і фіксуватиме випадки отруєння бджіл на вимогу та за заявою власника пасіки.

«Комісія має зібратися невідкладно, але не пізніше ніж через 24 години після надходження заяви про встановлення факту отруєння бджіл від власника пасіки, зареєстрованої на відповідній території, або уповноваженої ним особи», – йдеться в проєкті положення про комісію. 

Водночас, комісія матиме право отримувати відповідну інформацію та  документи від органів влади, установ та організацій, а також від тих, чиї дії  або бездіяльність стали підставою для розгляду питання отруєння бджіл.

До її складу можуть входити представники міськради, поліції,  Держпродспоживслужби, пасічники, старости тергромади.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм