Перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від мережі: спрацював захист трансформатора

Економіка

Сьогодні, 25 січня, о 04:22 енергоблок №1 Хмельницької атомної електростанції відключили від мережі. Причина – спрацювання диференційного захисту блочного трансформатора із подальшою роботою захисту реакторної установки.

Про це повідомили в НАЕК «Енергоатом».

Зазначається, що жодних порушень меж та умов безпечної експлуатації немає, як і радіаційних змін, негативних наслідків для безпеки АЕС, персоналу та довкілля.

«Створено комісію з розслідування причин події, призначені запобіжні заходи для мінімізації її наслідків. Попередня оцінка цієї події за шкалою INES – рівень «0», тобто подія не несе ризиків для безпеки», – йдеться в повідомленні.

В компанії додають, що радіаційний стан на промисловому майданчику та в зоні спостереження ВП ХАЕС не зазнавав змін та відповідає нормальній експлуатації енергоблоків і не перевищує природних фонових значень.

Другий енергоблок працює, його поточна потужність становить 640 МВт.

ОНОВЛЕННЯ 26 січня 09:31

За інформацією компанії, 26 січня о 06 годині 27 хвилин згідно з оперативною заявкою енергоблок №1 Хмельницької АЕС синхронізовано з мережею. Ведеться навантаження відповідно до графіку та технологічного регламенту.

Нагадаємо, на ХАЕС заявили про вимушене припинення розподілу електроенергії.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм