Перший енергоблок Хмельницької АЕС зупинили на ремонт

Економіка

Сьогодні, 28 квітня, о 00.00 енергоблок №1 Хмельницької атомної електростанції зупинено для проведення планово-попереджувального ремонту (ППР). Триватиме він 116 діб.

Як зазначили в інформцентрі ХАЕС, такий термін ремонту обумовлений виконанням заходів з підвищення безпеки. У рамках ППР планується виконати значний об’єм ремонту основного обладнання реакторного відділення: капітальний ремонт реактора, включаючи повне вивантаження активної зони; експлуатаційний контроль металу та технічне посвідчення корпусу реактора.

Реакторне відділення (фото інформцентру ХАЕС)

Серед важливих робіт у турбінному відділенні – капітальний ремонт циліндра високого тиску та одного з циліндрів низького тиску турбоагрегату. Заплановано також здійснення ремонтних робіт генератора із заміною ротора та якорів збудників.

«Під час ППР заплановано реалізували 16 заходів з підвищення безпеки, з них 11 – у рамках Комплексної зведеної програми з підвищення безпеки енергоблоків АЕС», – зауважили на об’єкті.

Наразі, на ХАЕС працює лише енергоблок №2 на потужності 1014 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 мільйона кВт/год електроенергії.

За даними інформцентру станції, радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, перебуває на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 

Нагадаємо, в лютому, після проведення середнього планово-попереджувального ремонту, енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до Об’єднаної енергосистеми України.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм