Підходи до проведення вакцинації проти COVID-19 на Хмельниччині дещо змінили

Здоров‘я

Під перший етап антиковідного вакцинування в Хмельницькій області підпадає близько 2 тисяч медпрацівників. Але доставка вакцини трохи затримується, а кількість мобільних бригад, які мають проводити ці щеплення, скоротили понад удесятеро.

Ці та інші проблемні питання проведення вакцинації від COVID-19 серед медперсоналу обговорили з керівниками лікарняних закладів на селекторній нараді в Хмельницькій облдержадміністрації.

Наразі Україна отримала лише 117 тисяч доз вакцини фірми «Pfizer». А в рамках першого етапу в країні мали би щепити 367 тисяч осіб із критичної зони ризику. Відтак, Міністерство охорони здоров’я та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» дещо змінили підходи до проведення вакцинування першого етапу. 

За словами голови ОДА Сергія Гамалія, на Хмельниччині планується вакцинувати приблизно 2 тисячі осіб.

«До цієї категорії потрапили працівники мобільних бригад з вакцинації, які будуть проводити щеплення, медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють в закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу, працівники екстреної медичної допомоги «ковідних» бригад», – сказав він.

Як зауважила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Косовська, в першому етапі мали би вакцинувати й працівників соціальної сфери, але прийнято рішення першочергового щеплення медпрацівників «ковідних» стаціонарів.

Крім того, вона нагадала, що для цього попередньо в області планували працювати 26 мобільних бригад, проте наразі передбачено лише 2 на всю область.

Утім, ще мають визначитися з безпосередньою кількість осіб, які дали згоду на щеплення. Після цього перелік осіб, які будуть підлягати до щеплення вакциною «Pfizer», подається до МОЗ і відповідно на область буде виділена певна кількість вакцини з врахуванням того, що одна особа щеплюється двічі.

Зауважимо, що щеплення на сьогодні є добровільним і безкоштовним для тих, хто повинен його пройти в запланований етап імунізації.  Однак, якщо така особа відмовляється від щеплення в свій термін, то у подальшому вона вакцинуватиметься не безкоштовно. Але, якщо ж особа не отримала щеплення з поважних причин, то тоді вакцинація відбуватиметься за залишковим принципом.

Окрім того, очікувана компанія антиковідної вакцинації розпочнеться пізніше анонсованого 15 лютого. Про це зауважив заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш.

«До понеділка вакцини в місті ще не буде», – сказав посадовець.

Також він висловив сподівання, що відповідні державні відомства все ж переглянуть фінансування і додадуть кількість мобільних бригад для щеплення.

«За підрахунками медиків, при такому наявному людському ресурсі провакцинувати  населення вони зможуть аж за два роки. Спочатку планувалось, що ці бригади будуть працювати лише в місті. Однак, тепер НСЗУ зобов’язала міську владу залучити цих лікарів до роботи у всій області. Тому потрібно ще продумати логістику», – прокоментував ситуацію Роман Примуш.

Нагадаємо, на Хмельниччині на антиковідну вакцинацію дали згоду близько 44 відсотків осіб першого етапу.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм