Підприємець із Шепетівщини отримав штраф за святкування заручин під час локдауну

Суспільство

Шепетівський міськрайонний суд визнав винним місцевого підприємця у порушенні правил щодо карантину людей ( ст. 44-3 Кодексу Украіни про адміністративні правопорушення) та оштрафував на 17 тисяч гривень.

Про йдеться у постанові суду від 12 лютого.

За матеріалами справи, 23 січня 2021 року близько 23 години підприємець, який орендує заклад приміщення у селі Городище Шепетівського району, де розміщений бар, допустив приймання відвідувачів у своєму закладі. Цим він порушив постанову Кабінету Міністрів України №1236 від 9 грудня 2020 року, якою заборонено  приймати відвідувачів суб`єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері громадського харчування, в період з 8 січня до 25 січня 2021 року.

Підприємець вину у суді не визнав, а пояснив, що здійснює торгівельну діяльність у барі, приміщення якого належить батькові його дружини. 23 січня друзі попросили відчинити бар, аби відсвяткувати заручини, на що він погодився. У той вечір вони принесли спиртні напої та їжу. Сторонніх осіб не було, бар не працював.

Водночас, у суді дільничний офіцер поліції зазначив, що того дня на підставі доручення керівництва поліції проводив відпрацювання розважальних закладів щодо дотримання вимог урядової постанови. Він побачив, що приміщення бару було освітлене різнокольоровими вогнями, вхідні двері були відчинені, біля барної стійки перебували відвідувачі, які купували спиртні напої та каву, за трьома столиками сиділи люди. Поліцейський усе зняв на камеру мобільного телефону, записи якої переглянули учасники судового процесу.

Крім того, один зі свідків розповів суду, що 23 січня підприємець відчинив для своіх друзів приміщення бару, оскільки вони планували відсвяткувати заручини. Люди принесли з собою їжу та спиртне, приміщення бару було закрите, однак на їх прохання він відчинив їм двері. В той час зайшов дільничий та двоє хлопців, які попросили продати їм пиво. Пиво підприжмець їм відпустив і виніс на вулицю, інших відвідувачів в барі не було, фактично бар не працював.

У письмових поясненнях ще двоє свідків підтвердили, що 23 січня вони з друзями в барі святкували заручини.

Тож суд вважає вину правопорушника доведеною. А крім штрафу,  підприємець ще повинен сплатити 454 гривні судового збору.

До теми, у Полонному судили підприємицю, яка в локдаун продала шкарпетки.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм