Після податкових перевірок на Хмельниччині виторги об’єктів торгівлі збільшились на 18 відсотків

Економіка

З початку року відділом фактичних перевірок управління податкового аудиту проведено 103 перевірки суб’єктів господарювання з дотримання законодавства в сфері готівкового обігу. За їх результатами донараховано понад 2 мільйони гривень фінансових санкцій.

Про це повідомили у Головному управління ДПС у Хмельницькій області.

На правопорушників складено 33 адмінпротоколи. Найчастіше, як кажуть податківці, вони стосувалися непроведення розрахункових операцій через РРО, відсутності режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару з вказівкою коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару і обліку його кількості.

Крім того, виявлено непроведення готівкових розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари та послуги.

Також проведено 44 фактичних перевірки торгівельних об’єктів, які продають підакцизну продукцію, маючи при цьому середньомісячні виторги,  проведені через РРО, менше 5 тисяч гривень. До таких порушників застосовано штрафні санкції на загальну суму понад 600 тисяч гривень.

«Примітно, що за результатами вжитих податковою службою області контрольних заходів, у тому числі хронометражів, середньомісячні виторги на перевірених об’єктах торгівлі збільшились на 11-18 відсотків. А у порівнянні з минулим роком кількість суб’єктів господарювання, які звітують про незначні виторги, зменшились на чверть», – зауважили в ДПС.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм