Поліцейські Хмельниччини просять «здавати» нелегальні посіви маку і конопель

Суспільство

На території Хмельницької області стартувала оперативно-профілактична операція «Мак», яка триватиме  до кінця вересня.  Її мета – виявлення та знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин маку і конопель, а також перекриття каналів їх надходження до споживачів наркотиків.

Правоохоронці Хмельниччини нагадують, що за вирощування снодійного маку та коноплі  передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. Адже маковий бізнес у нашій державі дозволений лише спеціалізованим підприємствам, які мають на це ліцензії.

Згідно зі статтею 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  незаконний посів або вирощування снодійного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин тягнуть за собою накладення штрафу до 1 700 гривень з конфіскацією таких рослин.

Якщо ж нарковмісних рослин більше, то особі, яка їх вирощувала, загрожує кримінальна відповідальність за статтею 310 КК України. За незаконний посів або вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500 рослин, конопель у кількості від 10 до 50 рослин – штраф до 8 500 гривень, арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років.

А вже за понад 500 рослин маку або більше 50 рослин конопель передбачено позбавлення волі до 7 років.

Тож поліція звертається до мешканців Хмельниччини з проханням: усім, кому відома будь-яка інформація щодо незаконних посівів нарковмісних рослин, повідомляти за номером  «102».

Додамо, що торік під час такої ж операції хмельницькі правоохоронці виявляли плантації забороненого зілля за допомогою квадрокоптера.

Нагадаємо, хмельничанин на дачі вирощував з метою збуту елітну коноплю. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм