Полісмени Хмельниччини поререджають про небезпечну спам-розсилку

Суспільство

Електронні листи різного «кримінального» характеру від нібито правоохоронних органів та інших державних установ «атакують» посадовців, підприємців та громадян. Поліцейські Хмельниччини попереджають: це – небезпечний спам.

Зокрема, нібито з електронної пошти управління столичної патрульної поліції kyiv2@patrol.police.gov.ua різним державним органам та приватним компаніям надходили листи від імені начальника Департаменту патрульної поліції з контекстом: на вас заведена кримінальна справа, терміново надайте інформацію, інакше вам буде виписано штраф і так далі.

«Інформуємо, що жодних подібних листів Департамент патрульної поліції та управління патрульної поліції у містах не надсилали. Це — атака кіберзловмисників», – наголошують в поліції.

Застерігають, що електронні листи зі схожим змістом (про несплачені податки, кримінальні провадження тощо) можуть надходити й нібито від інших держустанов.

«Така розсилка небезпечна, оскільки листи містять додатки, відкриваючи які, відбувається завантаження вірусного файлу, він і заражає комп’ютер», – додають правоохоронці.

Тож установам і мешканцям Хмельниччини варто бути пильними і в  жодному разі не відкривати будь-які запаролені архіви та файли, що надходять на електронну пошту. Необхідно стежити за оновленим антивірусним програмним забезпеченням. Задля безпеки – звертати увагу на електронну адресу відправника листа та перевіряти її достовірність, оскільки спам-повідомлення відправляються з неофіційних пошт.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм