Полонський суд відмовив банку у стягненні 17 тис грн кредиту з синів померлого позичальника

Суспільство

Полонський районний суд відмовив у задоволенні позову комерційного банку до двох жителів Полонного про стягнення боргу кредитором спадкодавця.

Банк, як зазначають у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду,  у своєму позові посилався на те, що батько відповідачів у лютому 2012 року отримав кредит. У серпні 2019 року він помер, й оскільки не виконував зобов’язання за договором, то сума заборгованості за простроченим тілом кредиту досягла понад 17 тисяч гривень.

Торік банк направив листи-претензії до відповідачів як спадкоємців після смерті батька-боржника. Проте боргу вони не погасили, тому банк просив суд стягнути з них цю суму.

Сини-відповідачі стверджували, що після смерті батька спадщину не приймали, бо у нього не було майна, яке можна було б успадкувати. Тому просили відмовити у задоволені позовних вимог. Про відсутність такого майна свідчать і дані з усіх державних реєстрів.

«Банк не надав суду доказів про наявність майна, яке б отримали спадкоємці, у зв’язку з чим суд позбавлений можливості визначити межі їх відповідальності перед кредитором та покласти на них обов’язок виконати боргові зобов’язання спадкодавця у межах вартості отриманого ними у спадщину майна», – ідеться у рішенні суду.

Відтак, у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм