Польотом космічного супутника управлятимуть з-під Дунаєвець

На території Хмельницької області розташували Центр управління польотами Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ). Наразі триває підготовка до запуску та орбітальної експлуатації космічного апарату «Січ-2-1».

Про це інформує Український мілітарний портал.

Зазначається, що Центр управління польотами НЦУВКЗ розмістили біля міста Дунаївці. Усі підготовчі роботи проводяться відповідно до строків та обсягів, визначених організаційно-плануючими та керівними документами, що затверджені Головним конструктором космічного апарату та Державним космічним агентством.

Супутник «Січ-2-1» (фото конструкторського бюро «Південний»)

«Січ-2-1» – це супутник дистанційного зондування землі, або ж оптичної розвідки. Його виведення на орбіту планується орієнтовно до кінця 2021 року.

За повідомленням НЦУВКЗ, з метою забезпечення належної експлуатації об’єктів наземної космічної інфраструктури упродовж останніх 3-х років здійснено значний обсяг робіт з ремонту, переобладнання та модернізації технічних споруд, розвитку інженерних систем та комунікацій, підвищення надійності енерго- та теплозабезпечення тощо.

Центр управління польотами «Січ-2-1» (фото із Facebook Олександр Мамай)

Як випливає з тексту розпорядження голови Хмельницької ОДА від 6 січня 2021 року щодо погодження технічної документації із землеустрою Національному центру управління та випробувань космічних засобів, йдеться про село Залісці Дунаєвецької міської громади.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм