Посадовець із Хмельниччини порадив вчитися бути заможними

Економіка

Перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук вважає, що простим українцям потрібно працювати над своєю фінансовою грамотністю і вчитися бути заможними.

Про це він зазначив на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Насправді, неможливо побудувати успішну країну без розуміння простими українцями як працюють гроші, умінь заощаджувати та інвестувати. Дуже часто дискусія про необхідність формування правильної фінансової політики-поведінки закінчується звинуваченням влади, бізнесменів (читай олігархів) і навіть успішного сусіда у всіх своїх бідах. Це простіше, ніж почати працювати над собою», – написав посадовець.

Далі він посилається на дослідження щодо низької фінансової грамотності населення України та резюмує:

«До чого це я? Потрібно вчитись бути заможним. Розкуркулення олігархів нам не допоможе».

Зауважимо, 2 червня у Верховній Раді зареєстровано проєкт закону Володимира Зеленського про деолігархізацію. Документ містить норму про заборону таємних зустрічей олігархів із представниками держави та передбачає за це відповідальність.

Зокрема, статус олігархів набуватимуть особи, які відповідатимуть чотирьом критеріям: участь у політичному житті, вплив на ЗМІ, є кінцевим бенефіціарним власником монополії, підтверджена вартість активів особи перевищує один мільйон прожиткових мінімумів (це 2 млрд 270 млн грн).

Рішення про визнання особи олігархом прийматиметься РНБО на підставі подання Кабміну, члена РНБО, НБУ, СБУ чи Антимонопольного комітету. Рішення набиратиме чинності з дня офіційного опублікування указу президента про введення його в дію, олігархів вноситимуть до спеціального реєстру і вони зобов’язані будуть подавати декларацію про доходи, а публічні держслужбовці – декларацію про контакти з олігархом чи його представником.

Як відомо, Володимир Гончарук до обрання на посаду першого заступника голови облради працював заступником Хмельницького міського голови.

Згідно з його декларацією про доходи за 2020 рік, він спільно з дружиною і сином безоплатно користуються в обласному центрі квартирою площею 30 кв м, яка належить іншій особі. Його дружина декларує договір пайової участі на два об’єкти незавершеного будівництва – квартири (73,4 кв м) та гаража (22,7 кв м), власником яких наразі є Хмельницька міська рада.

Володимир Гончарук торік отримав за роботу в міськраді 698 240 гривень та в обласній раді 24958 гривень зарплати, ще 39 723 гривні – проценти банку. Його дружина задекларувала 600 000 гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльністю, 20 697 гривень декретних виплат та 10 320 гривень допомоги при народженні дитини.

На кінець минулого року подружжя зберігало на банківських рахунках 390 883 гривні та 100 000 готівкою.

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм