Зеленський у Хмельницькому пообіцяв підтримати списання «газових» боргів і вимагав прискорити передачу ПТУ (ФОТО)

Суспільство


На першому засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося напередодні, 3 червня, в недобудованому Палаці спорту у Хмельницькому, Володимир Зеленський наголосив, що очікує результативності від таких зустрічей, а не просто «накачки».

За «сценарієм» розглянули декілька ключових питань.

Про підготовку до опалювального сезону проблему озвучив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Він згадав, як у цьому сезоні вже двічі лихоманило, коли внаслідок рішення уряду 120 міст могли втратити гарячу воду і тепло.

Наголосив, що невирішеною залишається проблема «старих» боргів теплопостачальних підприємств: по всій країні це близько 58 мільйярдів гривень. Тож очікує на прийняття закону про їх списання, аби вступити на ринок газу «з нуля» і тримати тарифи на опалення максимально низькими.

Володимир Зеленський підтримав списання боргів ТКЕ перед НАК «Нафтогаз», але нагадав про умови ринкових цін на газ.

Про передачу профтехучилищ у власність міських громад. За словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, з-понад 600 закладів профтехосвіти по всіх регіонах, більше половини ще не надали документи щодо їх передачі в комунальну власність. Дала Хмельницької області, то 5 ВПУ уже передані, а пакети документів ще від трьох вищих професійних училищ – Хмельницького №11 і №25 та Нетішинського професійного ліцею – перебувають на розгляді в міністерстві.

Президент висловив вимогу, аби процес передачі ПТУ на баланс рад прискорили, а систему спеціальностей – розробили гнучкою, з урахуванням потреб ринку праці.

Про реформування державного архітектурно-будівельного контролю. За інформацією, озвученою на засіданні Палати місцевих влад, нинішня система ДАБІ  – це великі витрати і корупційна складова. Аби виключити ці моменти в подальшому, пропонується всю діяльність архбудконтролю перевести в електронну систему, демонополізувавши контрольні функції органів місцевого самоврядування. Крім того, підвищити кримінальну і майнову відповідальність забудовників та чиновників. Відповідний законопроєкт уже розглядається в ВРУ.

Створення індустріальних парків, хоч і семимильними кроками, але просувається. За словами очільника Мінрегіону Олексія Чернишова, цього року в країні фінансується зведення 4-х таких парків за майже 80 мільйонів гривень, де мають міститися заводи, склади, логістичні центри чи фабрики з тисячами нових робочих місць і відповідними надходженнями в бюджети.

До слова, такий парк вже діє на Київщині, будується – на Львівщині. Що ж до Хмельницького, то про створення індустріального парку біля мікрорайону Лезневе йшлося ще в 2019 році, а запрацювати він мав торік. Передбачалось, що тут створять щонайменше 3 тисячі нових робочих місць, в економіку міста залучать 50 мільйонів доларів прямих інвестицій, а міському бюджету він обійдеться в 250 мільйонів гривень.

На завершення заступник керівника ОП Кирило Тимошенко, який головував на засіданні Палати місцевих влад, оголосив, що відсьогодні при офісі глави держави працюватиме постійний офіс Конгресу, куди може звернутися кожен очільник громади  «як у телефонному режимі, так і особисто, коли приїжджає до Києва». 

Сподіваємось, що у «високих» кабінетах все ж почують голос громади. Бо ж на засіданні Конгресу чи то регламент не передбачав, чи то з інших причин, але жодному з присутніх поза «сценарієм» так і не дали можливість висловитись.

Про враження Зеленського від Палацу спорту і як очікували на захід його учасники – у фоторепортажі ТУТ.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм