Питання будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС вирішуватимуть на законодавчому рівні

Економіка

Президент Володимир Зеленський зобов‘язав уряд вжити ряд заходів для  забезпечення сталого функціонування ядерної енергетики, подолання кризового стану з розрахунками за відпущену електричну енергію, а також подальшого розвитку ядерної енергетики України.

Про це йдеться у відповідному указі від 22 вересня 2020 року.

Зокрема, Кабінет Міністрів повинен внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради законопроект про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції.

Також документом передбачено внесення законопроектів щодо вдосконалення механізму використання коштів фінансового резерву для зняття з експлуатації атомних блоків.

Окрім того, уряд має розробити довгострокову програму розвитку атомної енергетики України в рамках реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2035 року. Одночасно, пришвидшити підготовку і проведення корпоратизації

ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, опрацювати питання щодо передання функцій з управління цим підприємством Кабінету Міністрів.

Указом також передбачено вжити вичерпних заходів для погашення заборгованості перед виробниками електричної енергії державного сектору економіки та недопущення її виникнення в подальшому.

Нагадаємо, питання будівництва двох енергоблоків Хмельницькоі АЕС обговорювалося під час нещодавнього візиту президента на Хмельниччину.

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook