Роботодавці Хмельниччині заборгували державним цільовим фондам майже 200 млн грн ЄСВ

Економіка

З початку 2021 року роботодавці Хмельницької області сплатили до державних цільових фондів понад 1,5 мільярда гривень єдиного соціального внеску (ЄСВ), що на 200 мільйонів гривень більше надходжень за аналогічний період минулого року. Водночас заборгованість з ЄСВ ще залишається суттєвою.

Про це повідомили у Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області.

«Борг зі сплати ЄСВ наразі складає 196 мільйонів гривень., а це – на 4 мільйони більше, аніж було на початок року», – йдеться в повідомленні.

У ДПС зазначають, що з метою збільшення надходжень з єдиного внеску для своєчасної виплати пенсій та на виконання вимог діючого законодавства, фахівці установи за два перших місяці направили боржникам 7056 вимог про сплату боргу з ЄСВ на суму 127 мільйонів гривень.

До органів державної виконавчої служби для примусового стягнення передано 728 узгоджених вимог на суму 10,2  мільйона гривень. У рахунок погашення заборгованості з ЄСВ надійшло 13,3  мільйона.

«Наявність заборгованості з ЄСВ – це не лише недоотримання коштів державою, а ще й втрата особами, які підлягають загальнообов’язковому страхуванню, страхового стажу, а також права на пенсію, тобто захищені соціальні гарантії для кожного», – зауважив заступник начальника ГУ ДПС у Хмельницькій області Валерій Коновальчук.

За словами посадовця, податківці краю з метою зменшення боргу зі сплати ЄСВ проводяться спільні наради з держвиконавцями, представниками Пенсійного фонду, спільні зустрічі з підприємствами – боржниками.

За наявності достатніх підстав вносять письмові пропозиції до органів Державної виконавчої служби щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України боржників – фізичних осіб або керівників юридичних осіб.

Крім того, органи ДПС застосовують індивідуальне інформування ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, щодо розміру боргу та дати його виникнення через систему «Автодозвін». Також на адресу боржників щомісячно направляють вимоги про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ.

Податківці звертають увагу мешканців Хмельниччини на те, що періоди роботи працівника, за який роботодавцем не сплачено єдиний внесок, не будуть зараховані до страхового стажу працівника аж до повного погашення боргу. А порушення роботодавцями обов’язків зі сплати внесків позбавляє працюючих страхового стажу, відповідно – й гідної майбутньої пенсії.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм