Родина для кожної дитини: у 13 громадах на Хмельниччині розвиватимуть сімейний патронат

Суспільство

На Хмельниччині 13 громад долучились до загальнонаціонального проєкту допомоги дітям “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату”. Сьогодні цей проєкт презентували в обласному центрі.

Як повідомили ХМ-ІНСАЙД організатори заходу, до участі в презентації долучились представники влади, служб у справах дітей, очільники територіальних громад та патронатні вихователі.

Зазначається, що проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” має популяризувати цю соціальну послугу та збільшити чисельність патронатних сімей. Наразі ж, за словами  директорка Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяни Власюк, таких сімей в регіоні поки що три, ще декілька готові працювати. При цьому дітей, які потрапили у скрутне становище, тисячі.

У проєкті візьмуть участь 13 громад із Хмельниччини, які пройшли конкурсний відбір: Меджибізька, Ярмолинецька, Городоцька, Дунаєвецька, Новодунаєвецька, Летичівська, Антонінська, Теофіпольська, Розсошанська, Сахновецька, Волочиська, Чемеровецька та Шепетівська. А загалом участь у проєкті братимуть 184 громади з 21 області.

Громади-учасниці матимуть  матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку. Експерти та експертки проєкту будуть проводити навчання, аби підвищити професійну компетентність спеціалістів служб у справах дітей, фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд. Також громадам допоможуть організувати заходи з популяризації патронату”, – зазначили організатори. 

Самі сім’ї, які захочуть стати патронатними, отримають соціальний та психологічний супровід, підтримку міждисциплінарної команди. Передбачені умови для надання благодійної допомоги в облаштуванні кімнат для влаштованих до патронатної сім’ї дітей.

ДОВІДКА:

Проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” запроваджено спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством “Кожній дитині”, Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою. України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Нині в Україні створено близько 300 патронатних сімей, тоді як дітей, які потребують їхніх послуг, щонайменше 8000. Проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” розрахований на півтора року. Планується, що за цей час кількість патронатних сімей в Україні зросте вдвічі. 

ТЕМА: СУСПІЛЬСТВО

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook