Рибалку, який «промишляв» у гідрологічному заказнику на Старосинявщині, звільнили від покарання

Екологія

Старосинявський районний суд звільнив 44-річного місцевого жителя від кримінальної відповідальності за незаконне зайняття рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду (ч. 1 ст. 249 КК України), у зв’язку із дійовим каяттям. Кримінальне провадження закрив, а рибу, спеціальний захисний одяг та дві сітки суд конфіскував у дохід держави.

Про це повідомили в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

За матеріалами справи, 25 квітня на водосховищі «Христосівський», розташованому на території гідрологічного заказника місцевого значення в заплаві річки  Іква, чоловік, одягнувши захисний гумовий костюм, встановив заборонені знаряддя лову – дві метрові сітки загальною довжиною 96 метрів.

«Через три з половиною години, не маючи відповідного дозволу, виловив 27 рибин та рака», – йдеться в ухвалі суду.

З уловом його й затримали рибінспектори та викликали поліцію. Тож чоловік добровільно видав правоохоронцям і сітки, і рибу.

За розрахунками Держрибагентства області, рибалка завдав шкоду водним біоресурсам на суму 2 270 гривень. Збитки вважаються істотними, позаяк він ловив рибу на гідрологічному заказнику та ще й у період нересту.

В суді обвинувачений підтвердив, що повністю відшкодував шкоду, визнав вину, всіляко сприяв слідству, до цього не притягувався до кримінальної відповідальності і щиро розкаявся. Тож у зв’язку із дійовим каяттям (ст. 45 КК України) суд і звільнив його від кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, двох рибалок судитимуть за незаконний вилов 1700 пліток на Південному Бузі.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм