СБУ провела обшуки у представників фейкової «Хмельницької міської ради», яка співпрацювала з проросійським пропагандистом (ФОТО)

Кримінал

Служба безпеки України продовжує слідчі дії щодо представників так званого «народовладдя», які виконували завдання із-за кордону. У фейкових «депутатів» незаконно створеної «Хмельницької міської ради» проведено низку обшуків.

Про це повідомили в пресслужбі Управління СБУ в Хмельницькій області.

«Матеріали досудового розслідування дають підстави стверджувати, що діяльність псевдодепутатів координували спецслужби РФ. Вони також активно співпрацювали з проросійським пропагандистом Анатолієм Шарієм, якому СБУ повідомила про підозру у державній зраді», – йдеться в повідомленні відомства.

Слідчі органів безпеки, у межах раніше розпочатого кримінального провадження, перевіряють інформацію про причетність підозрюваних до діяльності, спрямованої на захоплення державної влади і повалення конституційного ладу.

Під час обшуків у представників незаконно створених «органів місцевого самоврядування і державної влади «Республіки Україна» та «територіальної громади міста Хмельницький» правоохоронці виявили:

• статути фейкових псевдоутворень;

• печатки і бланки;

• протоколи засідань;

• розпорядження, посвідчення і листування самопроголошених органів;

• агітаційні матеріали.


«Також вилучено картки платіжних систем РФ, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та інші матеріали, які будуть долучені до матеріалів справи», – зазначили в СБУ. 

Наразі триває досудове слідство за ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм