Серед зими в зоокуточку Хмельницького народилися ведмежата

Екологія

У Хмельницькому реабілітаційному центрі для диких тварин з’явилося несподіване поповнення: вперше узимку тут народились бурі ведмежата.

Про це місцевим ЗМІ розповів директор зоокуточку Сергій Пальохін.

Приватний заклад розташований на вулиці Степанкова на з’їзді Західно-Окружної. Серед мешканців – двоє ведмедів Даша та Пафнутій. В понеділок, 11 січня, Даша народила ведмежат. Проте, скільки саме малюків, Сергій Пальохін наразі сказати не може: ведмедиця їх ховає.

«Зважаючи на звуки, дитинчат двоє. Для Даші це потомство є першим — раніше вона не народжувала. Зараз ведмежата п’ють материнське молоко. Згодом вони почнуть куштувати ту їжу, яку дають дорослим ведмедям, наприклад, рибу, м’ясо, овочі та фрукти. Це може статися за два, три або й шість місяців — у кожного ведмежати по-різному», – розповів виданню власник зоокуточку.

blank
Зауважив, що в реабілітаційному центрі ведмежата не залишаться — він планує передати їх в один із українських заповідників. А якщо ніхто в Україні ними не зацікавляться, то відправлять за кордон, але вже після того, як почнуть споживати «дорослу» їжу.

Сергій Пальохін не впевнений, чи впадуть у сплячку червонокнижні Даша і Пафнутій. Адже вони – колишні циркові тварини, не звикли до холоду і раніше цього не робили. Та й зима зараз не така холодна.

Однак будиночок, де з’явилось клишоноге потомство, працівники реабілітаційного центру утеплять. Аби малюкам під час прийдешніх морозів було затишно.

Нагадаємо, у Сатанові на Городоччині створити єдиний в Україні унікальний центр для реабілітації диких тварин та птахів на території понад 32 гектари.

(Фото «Суспільне Поділля»)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм