Сільрада у Хмельницькому районі незаконно віддала фермеру в оренду 120 га землі

Економіка

Порушення законодавства при передачі в користування фермеру 120 гектарів земель виявила Хмельницька місцева прокуратура, яка й оскаржила в суді це рішення.

Прокурори встановили, що у серпні 2020 року рішенням сільської ради ці землі, вартістю понад 8,5 мільйона гривень, розташовані за межами села Гнатівці Хмельницького району, надано в оренду фермерському господарству.

«З’ясувалось, що передача ділянок відбулась в обхід встановленої законом конкурсної процедури – без проведення земельних торгів, як цього вимагає Земельний кодекс України», – повідомили в обласній прокуратурі.

Відтак, з метою захисту інтересів держави та припинення неправомірного використання землі, прокуратура звернулась до суду.

«За результатами розгляду позову господарським судом Хмельницької області визнано недійсним рішення про передачу в користування суб’єкта господарювання 120 гектарів землі. Тож вони підлягають передачі у розпорядження місцевої територіальної громади», – зазначив заступник керівника Хмельницької місцевої прокуратури Віталій Довгань.

Нагадаємо, за позовом Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури повернуто до державної власності 20 гектарів землі енергетики.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм