Сільраду на Шепетівщині зобов’язано виділити в натурі земельну частку пайовику

Суспільство

Шепетівський міськрайонний суд зобов’язав Ленковецьку сільську раду виділити позивачеві в натурі земельну частку (пай) в розмірі 4,47 умовних кадастрових гектара із земель комунальної власності сільської ради або із земель запасу.

До суду звернувся житель міста Славута й розповів, що у 2016 році рішенням суду за ним визнано право власності на земельну часту (пай) в колективному сільськогосподарському товаристві «Мир» площею 4,47 умовних кадастрових гектара.

«Щодо виділення паю він звернувся до Ленковецької сільської ради. Але там йому відмовили, пояснивши, що усі землі, які були в цьому агропідприємстві, розпайовані й вільного резервного земельного фонду для виділення паю немає. Однак  позивач стверджує, що за даними Публічної  кадастрової карти на території Ленковецької сільради є землі запасу», – внофрмують в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

Сільський голова пояснив, що землі запасу передані у довгострокове платне користування фермеру. А можливість виділити позивачеві земельну частку буде після 1 січня 2025 року.

«…Суд дійшов висновку, що позивач, за яким визнано право власності на земельну частку (пай), має гарантоване право одержати свою земельну частку (пай), виділену в натурі (на місцевості), подавши до сільської ради відповідну заяву», – ідеться у рішенні суду.

При цьому законодавство передбачає, що у разі відсутності земель сільськогосподарських угідь колективної власності, пай може бути виділено в натурі за рахунок земель запасу комунальної власності відповідної територіальної громади.

«Отже, укладення Ленковецькою сільською радою договорів оренди землі не є перешкодою для виділення позивачу земельної частки (паю) в натурі», – констатує суд.

Проте рішення ще не набрало законної сили та може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм