Собака рідкісної породи охороняє громадський порядок у Хмельницькому

Інфраструктура

У Національній гвардії України служить єдиний представник породи грюнендаль – лінії бельгійських вівчарок. Псом на кличку Ерон уже багато років опікується головний сержант однієї з військових частин і старший кінолог Володимир Бєліков. З чотирилапим напарником вони виконують завдання з охорони громадського порядку.

Як повідомляють у військовій частині Хмельницького, жителі міста впізнають їх на вулицях. Адже гвардійський однострій військового та унікальна зовнішність собаки привертають увагу. На масових заходах немає відбою від охочих погладити та сфотографуватися з рідкісної породи Ероном.

Ці собаки дуже активні, кмітливі, але, якщо того вимагатиме ситуація, можуть бути спокійними й зібраними. З них виходять гарні охоронці, які самостійно зможуть прийняти рішення, навіть якщо поблизу немає господаря. Ерон – доброзичливий і терплячий, цілком можу покластися на нього під час спільного виконання завдань”, – каже кінолог.

З напарником вони проводять на тренувальному майданчику по кілька годин щодня. Це необхідно для виховання, правильного формування характеру і чіткого виконання команд. За словами Володимира, аби тренування були ефективними і давали результати, цуценят у віці від 9 до 18 тижнів потрібно щодня піддавати півгодинним фізичним та розумовим навантаженням. Починати можна з простих вправ, наприклад, кинувши м’ячик, просити цуценя, щоб він приніс його. Далі до пів року грюнендаль повинен двічі на день піддаватися півгодинним розумовим тренуванням, які потрібно поступово ускладнювати. Крім цього, вихованець також потребує щоденної прогулянки мінімум на пів кілометра. Коли собаці виповниться рік, потрібно збільшити кількість фізичних навантажень.

Фахівці стверджують, що грюнендаль вважається однією з найбільш доброзичливих бельгійських вівчарок. Вони люблять і дітей, і дорослих. Однак ця приязність миттєво зникає, якщо господареві загрожує та чи інша небезпека, тому ці бельгійські вівчарки підходять для служби й охорони громадського порядку.

Цю породу виводили не лише як пастухів, а і як охоронців, тож при виникненні небезпеки Ерон, не замислюючись, стає на мій захист. У разі необхідності, коли ми на службі, він чітко виконує накази та завдання, покладені на нього. Разом ми вдвічі сильніші, почуваємося впевненішими та ефективнішими” — додає гвардієць.

Нагадаємо, на Хмельниччині створять спеціальний розплідник службових собак.

(Фото з Facebook в/ч 3053)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм