Статисти Хмельниччини «загубили» 206 хворих на коронавірус

Суспільство

Сьогодні вранці, 20 листопада, Міністерство охорони здоров’я надало статистичні дані щодо виявлених нових випадків коронавірусного  захворювання за добу. Згідно з цією статистикою, Хмельницька область опинилася на четвертому місці в Україні.

Зокрема, за інформацією МОЗ, за останню добу найбільша кількість підтверджених випадків COVID-19 зареєстрована у м. Київ (1 391), Дніпропетровській (1 174), Київській (1 080), Хмельницькій (805) та Сумській (748) областях.

Водночас, Хмельницька ОДА подала зовсім інші дані за останню добу:  в області виявлено 599 підтверджених випадків захворювання.

При цьому МОЗ зазначає про загальну кількість випадків на 20 листопада  в Хмельницькій області – 25 290, ОДА подає 26 482 особи.

Якщо взяти дані попередніх днів, то міністерська цифра «25 290» буде максимально наближена до даних облдержадміністрації лише за 17 листопада: у той день на Хмельниччині зафіксували загалом 25 292 випадки. Однак ні 17 листопада, ні впродовж наступних днів дані щодо виявлених саме 805 випадків захворювання за добу Хмельницькою ОДА чи обласним лабораторним центром на подавались.

Раніше перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш пояснював розбіжності в загальній статистиці МОЗу і ОДА тим, що центри ПМСД направляють екстрені повідомлення із затримкою. За даними цих повідомлень обласний лабораторний центр формує дані, які вже передає у МОЗ. І саме вони є офіційними.

Проте, як вбачається із вищевказаного порівняння, навіть із запізненням на дві-три доби загальна статистика не співпадає на декілька випадків.

Про значну різницю в даних говорив і Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. За його словами, вона з’являється через те, що міськрада і ОДА одужання пацієнтів фіксують у різний спосіб: перше відомство – на підставі інформаціі від сімейних лікарів про фактичне одужання пацієнтів із COVID-19, а друге – на підставі внесених обласним лабораторним центром екстрених повідомлень.

У Нетішинській міській раді також відреагували на раптове збільшення виявлених випадків коронавірусного захворювання, які попереднього тижня подавала ОДА.  Як зазначили в мерії, область «тільки тепер почала враховувати результати нашої ПЛР-лабораторії, хоча інформація передається постійно і давно».


То ж із яких джерел Міністерство охорони здоров’я 20 листопада отримало цифру «805», і де статисти Хмельниччини «загубили» 206 випадків? Дані якого відомства слід вважати найточнішими? І чи не впливають такі розбіжності в розрізі однієї області на загальну «ковідну» статистику по Україні?

Відповідних роз’яснень «ХМ-ІНСАЙД» очікує від компетентних представників державних органів Хмельниччини.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм