Суд на Старокостянтинівщині зобов’язав поновити прапорщика запасу у квартирній черзі

Суспільство

З позовом до військової частини звернувся в Старокостянтинівський райсуд прапорщик запасу. Пояснив, що з 2001 року він та члени його сім’ї перебували на квартирному обліку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які потребують поліпшення житлових умов. А в 2018-ому його звільнили з військової служби у запас у зв’язку із закінченням строку контракту. Згодом він з’ясував, що тоді ж його зняли і з квартирної черги.

На думку позивача, як повідомили в Хмельницькому апеляційному суді, це суперечить вимогам чинного законодавства, позаяк на момент звільнення вислуга у Збройних Силах України у нього становила 26 років 1 місяць.

Районний суд задовольнив позов: визнав незаконним та скасував протокол житлової комісії військової частини щодо зняття прапорщика запасу зі складом сім’ї 2 особи з квартирного обліку й зобов’язав поновити його у загальній квартирній черзі з 2001 року. Але частина оскаржила це рішення до апеляційного суду, бо вважає, що зі звільненням прапорщика правових підстав для його перебування на квартирному обліку при військовій частині немає”, – зазначили в суді.

Колегія суддів ХАС зауважила, що відповідно до законодавства військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їхніх сімей мають право на отримання житла, а отже, і на залишення на обліку до отримання житла, в тому числі й у разі звільнення в запас чи відставку (крім випадків, передбачених пунктом 30 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями).

Відтак апеляційний суд залишив без задоволення скаргу військової частини.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм