Суд визнав незаконним будівництво на території водолікарні в Кам’янці-Подільському

Суспільство

Господарський суд Хмельницької області ухвалив рішення за позовом Кам’янець-Подільської міської ради щодо законності будівництва на території міської лікарні.

Про це повідомив очільник міста Михайло Посітко, посилаючись на рішення суду від 1 червня 2021 року. 

«Перша перемога в суді. Вся громада спостерігала, як нагло взимку цього року було зруйноване майно громади – Кам’янець-Подільську водолікарню», – написав посадовець у Фейсбуці.

Зауважив, що за даними держреєстру, Кам’янець-Подільській міській раді належить земельна ділянка  і будівля фізіотерапевтичного корпусу КНП «Кам’янець-Подільська міська лікарня» загальною площею 1245,5 квадратного метра. Проте, як попередньо встановлено, керівником  медзакладу одноосібно, без відома і згоди міськради, було укладено із приватною  компанією «Капітал-БУД сучасне будівництво» договір, за яким будівельнику передано право на землю і будівлю водолікарні для зведення там багатоповерхового житлового комплексу.

Зазначеним договором, без дотримання порядку відчуження і списання комунального майна, передбачалося знесення приміщення корпусу.

«Питання розпорядження комунальною власністю є виключною компетенцією міської ради. Жодних рішень відносно демонтажу водолікарні ні міською радою, ні виконкомом не приймалось. І  протиправність таких дій вже підтверджена в суді», – додав Михайло Посітко.

Відтак рішенням суду визнано недійсним договір на право забудови земельної ділянки від 2 травня 2019 року, укладений між КНП «Кам’янець-Подільська міська лікарня» та  ПП «Капітал-БУД сучасне будівництво». Також визнано незаконним і скасовано повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, зареєстроване 8 серпня 2019 року.

Нагадаємо, у січні цього року судом на будівлю фізіотерапевтичного корпусу міської лікарні було накладено арешт з метою збереження комунального майна як речового доказу у кримінальному провадженні, розпочатому правоохоронцями за ч.2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

Як йшлося в ухвалі суду, будівельне підприємство без відповідних погоджень із міською радою здійснювало демонтаж частини фізіотерапевтичного корпусу медзакладу. Внаслідок таких дій громаді  завдано збитків на суму 488 020 гривень.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм